Supirkėjams:
Pardavėjams:
Pasiūlyti auto Prisijungti

Tobulo automobilio beieškant

IMG_8777

Automobilis – didelis pirkinys, kuris tikriausiai bus eksploatuojamas bent kelerius metus. Todėl radus patrauklų variantą svarbu įvertinti ne tik dažų blizgesį. Įsitaisote už vairo, sukate raktelį ir tuomet jau tikrinate, kaip traukia, ar patogu sėdėti, ar per duobes nebarška dantys.

Ko jums reikia?

Paklauskite savęs, kokia bus automobilio paskirtis. Jei vežiosite šeimą, atkreipkite dėmesį į salono erdvumą ir bagažinės talpumą. Jei domina sportiškumu alsuojantys coupe, įvertinkite, ar vikrumas bei valdomumas pateisina sportišką išvaizdą. Tobulo varianto nėra – norint kažko universalaus teks veltis į kompromisus.

Brangiau yra geriau?

Daugelis pardavėjų iš pradžių siūlo brangesnę prekę. Jei automobilių pardavėjo kieme stovės hečbekas už 10 tūkst. Lt ir visureigis už 15 tūkst., nenustebkite pirmiausia išgirdę pagyras apie pastarąjį. Tai juk didesnis pelno šaltinis.

2013 Mercedes GL550

Jei norite ekonomiško „VW Golf“ su 1.9 TDI varikliu, o jums pasakos apie „vieną savininką turėjusį“ „BMW“ su 3.0 benzininiu, tai nereiškia, kad turite sutikti su pardavėju. Paprasčiausiai nusistatykite kriterijus ir jų laikykitės. Taip pat įvertinkite, ar verta mokėti daugiau už papildomą įrangą, bet į pernelyg didelius kompromisus geriau nesivelti – karštą vasarą automobilis be kondicionieriaus nėra pats mieliausias.

Į ką atkreipti dėmesį?

Parduodamą automobilį galima įvertinti remiantis 9 kriterijais. Štai kokie jie:

  • Eksploatacinės savybės
  • Valdomumas
  • Užbaigtumas
  • Pirkimas bei eksploatavimas
  • Kokybė ir patikimumas
  • Saugumas
  • Pojūčiai už vairo
  • Erdvumas ir praktiškumas
  • Įranga

Kiekvienas iš šių punktų padės nuspręsti, ar ratuota prekė verta dėmesio.

Eksploatacinės savybės – tai variklio galingumas, stabdžių efektyvumas bei transmisijos darbas.

Net jei perkate mažą miesto automobilį, variklis turi būti „lankstus“ ir gana „aštrus“, kad prireikus būtų galima staigiau pagreitėti. Bandomojo važiavimo metu išsiaiškinkite, ar bėgiai pakankamai ilgi, mat kitaip gali tekti įsivelti į „žaidimą“ su pavarų svirtimi.

Valdomumas. Nemalonu nei siūbuoti posūkiuose, nei šokinėti per duobes. Gali tekti veltis į kompromisą.

Užbaigtumas. Atkreipkite dėmesį į medžiagų surinkimo kokybę bei triukšmą salone. Visi agregatai turi veikti sklandžiai, be jokių pašalinių garsų.

Pirkimas bei eksploatavimas. Kaip žinia, ne visi automobiliai nuvertėja vienodai. Be to, KASKO draudimas kai kuriems modeliams yra žymiai brangesnis nei kitiems. Apsvarstykite, ar automobilis pernelyg netuštins kišenės.

Kokybė ir patikimumas. Perkant „ledą“, norima, kad jis kuo ilgiau išliktų „šviežias“, todėl kokybė ir patikimumas neužginčijamai svarbūs. Žinokite, jog brangiau nebūtinai yra patikimiau. Beje, daugybė elektronikos gali reikšti ir dažnesnius apsilankymus servisuose.

Saugumas. Pasidomėkite, kiek yra oro pagalvių, ar yra stabilumo kontrolė bei kitos saugumo padidinimui skirtos funkcijos.

Kaip žinia, vieni automobiliai vagiami dažniau už kitus – nemažai priklauso nuo konkretaus modelio paklausos antrinėje rinkoje.

Pojūčiai už vairo. Audi A3 Sedan 1.8 Turbo Čia praleisite daugiausia laiko. Įsitikinkite, kad sėdynės bus patogios ilgesnėje kelionėje Atkreipkite dėmesį į įvairių automobilio funkcijų valdymo intuityvumą – jei norint įjungti oro kondicionierių ar perjungti radijo stotį pernelyg nukreipiamas dėmesys nuo kelio, tai gali baigtis avarija.

Įvertinkite kelio matomumą T formos sankryžoje. Ar statramsčiai jums neužstoja vaizdo?

Erdvumas ir praktiškumas. Jei jūsų ūgis didesnis nei vidutinis, pamėginkite atsisėsti ant galinės keleivio sėdynės. Ar jums pakanka vietos? Įvertinkite bagažinės tūrį, taip pat įsitikinkite, kad įvairios dėtuvės yra išdėstytos patogiai, kadangi tokie iš pažiūros menkniekiai labai svarbūs norint važinėti patogiai.

Įranga. Nesitikėkite geriausios komplektacijos mažame automobilyje. Jei turite susiplanavę tam tikrą biudžetą, nuspręskite, kas jums geriau – kondicionierius ar šildomos sėdynės.

Vairavimas. Vykdami apžiūrėti parduodamo automobilio, kartu pasiimkite draugą, kuris kalbintų pardavėją, taip sumažindamas įtampą jums. Draugas taip pat galės įvertinti automobilį iš keleivio vietos. Stenkitės važiuoti žinomu keliu, kad galėtumėte susikoncentruoti į važiavimą bei visus minėtus kriterijus, o ne kelio paieškas.

Jeigu žinosite, į ką atkreipti dėmesį, naujo garažo gyventojo pasirinkimas taps lengvesnis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pasiūlyk automobilį VISIEMS supirkėjams

          Nori parduoti GREITAI ir už GERĄ kainą?