Supirkėjams:
Pardavėjams:
Pasiūlyti auto Prisijungti

Nauja automobilių įregistravimo tvarka Lietuvoje

circle in the sand

Nuo 2014 m. liepos 1 d. įsigaliojo transporto priemonių registravimo tvarkos pakeitimai. Svarbūs du klausimai – kas pasikeitė ir kaip tai atsilieps automobilių kainoms?

Kas pasikeitė?

Į Regitrą tik su tech apžiūra.

Perkant Lietuvoje jau eksploatuojamą automobilį, perregistravimo tvarka ta pati. Įstatymas svarbus tik iš kitų šalių atgabentoms transporto priemonėms. Iki šiol pirkėjas iš karto registruodavo transporto priemonę, o dabar veiksmų seka yra tokia:

  1. atlikti privalomas muitinės procedūras (kas tai yra ir kokiems automobiliams šios procedūros reikalingos, skaitykite čia;
  2. įsigyti draudimo polisą;
  3. atlikti privalomąją techninę apžiūrą.

Nepadarius šių veiksmų, transporto priemonė nebus registruojama. Asmenys, turintys klausimų, VĮ REGITRA informacijos telefono numerį ras čia. Visi Lietuvos padaliniai čia.

Ar pasikeis automobilių kainos Lietuvoje?

Jei transporto priemonė jau eksploatuojama Lietuvoje, įstatymo naujovės neturi reikšmės – automobilis tiesiog perrašomas kito žmogaus vardu.
Kalbant apie mašinas, atvežtas iš užsienio, galimi du variantai:

1) pardavėjas atlieka visą priešekploatacinį procesą;

Pirmuoju atveju automobilio kaina turėtų pakilti. Šis variantas priimtinas tiems žmonėms, kurie įsigydami automobilį nori išvengti papildomų rūpesčių bei laiko sąnaudų. Visgi net patys pardavėjai pripažįsta, jog prieš techninę apžiūrą sudėtų pigiausias dalis – neilgai trukus pirkėjui gali tekti vėl atverti piniginę.

2) reikalus, susijusius su technine apžiūra bei registracija, tvarko pirkėjas.
Antrasis variantas atrodo pigesnis, mat nereikia pardavėjui mokėti papildomai. Deja, nežinia, kokie trūkumai bus rasti atliekant privalomąją techninę apžiūrą. Tuomet gresia išlaidos ir laiko gaišimas.
Abiem atvejais tenka atverti piniginę. Kokia išeitis? Prieš pirkimą pasirūpinti automobilio patikrinimu servise.
Naujoji tvarka rūpi ne visiems
Naujoji tvarka neaktuali, kai transporto priemonė jau buvo registruota Lietuvoje, tik keičiasi savininkas. Dėl to gali sumenkti iš užsienio įvežtų automobilių paklausa ir išaugti „lietuviškų“.

Yra du scenarjai:

1) taip situacija nesusiklostys, kadangi daugeliui „vienas savininkas vokietis“ skamba kaip melodija, kurios nesinori nutraukti;

2) laikui bėgant visgi pastebėsime kitokias automobilių pirkimo tendencijas Lietuvoje.

Naujoji tvarka (bent kol kas) neatsispindės detalėms ardomų  ar svetur išvežamų automobilių kainoms.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pasiūlyk automobilį VISIEMS supirkėjams

          Nori parduoti GREITAI ir už GERĄ kainą?

'; ?>