Supirkėjams:
Pardavėjams:
Pasiūlyti auto Prisijungti

Iš kur pirkti naudotą automobilį ir kaip įsigyti ne griuveną?

1977 Ford Minster 3.0

Kodėl naudotas automobilis geriau nei naujas? Ogi todėl, kad mažiau nuvertėja! Įsigijus naują, jo vertė krenta vos išvažiavus iš salono. Per pirmus dvejus metus automobilis atpigs maždaug 30 %. Nusprendus parduoti paaiškės, kad gausite gerokai mažiau, nei mokėjote. Kaina. Didelis nuvertėjimas nekamuoja naudotų automobilių. Jei naujas kainuoja 100 tūkst. litų, o poros metų senumo – 70 tūkst., ar verta mokėti trečdaliu daugiau už… naujumo kvapą? Didesnis pasirinkimas. Vien todėl, kad naudoti automobiliai yra pigesni už naujus, jums atsiranda galimybė įpirkti įvairesnius modelius. Svajonė priartėja. Žinoma, atradus patrauklų variantą, reikėtų apsilankyti autoservise patikrai.

Privatus pardavėjas ar įmonė?

Nice rydes spotted in the wild

Ieškodami naudoto automobilio turite dvi galimybes – 1) pirkti jį tiesiai iš savininko; 2) naudotis įmonės paslaugomis. Pirkimo iš fizinio asmens pranašumai

 • Puikūs sandoriai. Nors „vienas savininkas“ bei „maža rida“ – jau kone tautosaka, visgi įmanoma surasti gerą variantą. Jei senolė puikiai atrodantį universalą naudojo važiavimui į sodą, salone gali jaustis keistas kvapas, tačiau tai atpirks nedidelė kaina.
 • Paprastesnės derybos. Derybos gali būti ne tokios įtemptos, kadangi bendrausite su Jonu iš Pravieniškių, o ne su apmokytu pardavėju, kuris žino šimtą būdų, kaip kainą išlaikyti kuo didesnę.

Pirkimo iš fizinio asmens trūkumai

 • Kartais įkyrios derybos. Buvę savininkai kartais per daug susisaisto su savo ratuotu draugu. Jie parduoda ne vien daiktą, bet ir prisiminimus. Jūs ilgai derėsites vien dėl to, jog parduodamą „Mercedes‘ą“ vairavo mylimas senelis.
 • Jokių garantijų. Privatūs pardavimai nėra kaip nors apsaugoti, taigi nusipirkus automobilį visi gedimai bus jūsų problema.

Pirkimo iš įmonės pranašumai

 • Automobilio tvarkingumas. Įmonės paprastai nenori rizikuoti savo reputacija, todėl jų parduodami automobiliai būna techniškai būna tvarkingi. Be to, jei tik nusipirkus „išlįs“ kokios nors eksploatacinės problemos, įmonė privalės jas pašalinti ar kompensuoti išlaidas.
 • Automobilio keitimas. Kai kurios įmonės gali nupirkti seną jūsų automobilį ir suteikti nuolaidą naujam. Žinoma, už „senuką“ negausite tiek, kiek gautumėte pardavinėdami patys, tačiau jums pavyks išvengti bereikalingo vargo.
 • Finansavimas. Jei neturite pakankamai grynųjų pinigų, įmonė gali pasiūlyti lizingo variantą. Sąlygos kartais būna visai neblogos.

Pirkimo iš įmonės trūkumai

 • Brangesni automobiliai. Dažnai įmonėse automobiliai parduodami brangiau. Vis dėl to nepamirškite, kad galite derėtis.
 • Sudėtingesnės derybos. Derėtis bus sudėtingiau, kadangi turėsite reikalą su pardavimų specialistais.
 • Finansavimas. Apie jį buvo paminėta tarp privalumų, tačiau pastebimas ir trūkumas – mokant už nenaują automobilį dalimis, jo kaina gali gerokai išaugti.

Naudoto automobilio patikra

Patikra

Prieš užkurdami automobilį, jį apžiūrėkite.

 • Ieškokite rūdžių ant dugno.  Rūdys ant automobilio mažina jo saugumą. Nors tai sutvarkoma, jūs neišvengsite didelių laiko bei pinigų sąnaudų.
 • Patikrinkite padangas ir ratus. Atkreipkite dėmesį, ar padangos nusidėvėjusios vienodai. Nevienodas nusidėvėjimas gali reikšti, jog reikia atlikti ratų suvedimą.
 • Įdėmiai patikrinkite išorę. Ieškokite ką tik atliktų dažymo darbų. Galbūt užuosite dažų kvapą ar pamatysite jų ant automobilio guminių elementų.
 • Apžiūrėkite saloną. Juk nenorite nudrengto automobilio. Taip pat patikrinkite odometrą. Maža rida + nutrintas salonas = (galbūt) kažkas nuo jūsų slepiama.
 • Pažiūrėkite po variklio dangčiu. Jei matote nusidėvėjusių (suapvalėjusių) varžtų, gali būti, jog buvo nekokybiškai atliekamas remontas. Taip pat patikrinkite, ar žvakės yra naujesnės už patį variklį. Jei taip, tai geras ženklas – automobilis buvo kažkiek prižiūrimas.
 • Įspirkite į padangą. Tiesiog taip smagiau.

Bandomasis važiavimas

 • Važiuokite nepašilus varikliui. Šaltas motoras atskleis žymiai daugiau nei šiltas.
 • Susiplanuokite maršrutą. Galite jaustis gerai besisukiodami gyvenvietėje, bet ar apžiūrima prekė tokia pat gera ir greitkelyje? Pasirinkite įvairų maršrutą: autostrada, miesto gatvės, žvyrkeliai, stovėjimo aikštelės…
 • Pasukite raktelį. Ar automobilis lengvai kuriasi? Ar variklis neskleidžia pašalinių garsų?
 • Patikrinkite valdymo skydelį. Tikrinkite valytuvų, žibintų, radijo bei oro kondicionieriaus veikimą. Jį įjungus neturėtų jaustis jokio variklio darbo pasikeitimo.
 • Tikrinkite transmisiją. Jei pavarų dėžė automatinė, neturėtų sklisti jokių pašalinių garsų. Pavaros turėtų sklandžiai keistis. Taip pat patikrinkite sankabą. 3 ar 4 bėgiu lėtai kilkite kalnu. Jei apsukos mažėja, tuomet viskas gerai. Na, o jei apsukos kyla ir greitis nedidėja, gresia sankabos keitimas. Jei pavarų dėžė mechaninė, pavaros taip pat turi būti jungiamos tvarkingai, be jokių strigimų.
 • Stabdžiai. Susiraskite tuščią kelią, pagreitėkite iki 70 km/h ir stipriai nuspauskite stabdžio pedalą. Jei automobilis stabdo        netolygiai arba jaučiate, kad viena pusė stabdo geriau už kitą, vadinasi, stabdžių sistemoje yra bėdų. Jei galite nuspausti            stabdžių pedalą iki pat galo, gali būti, kad teks keisti pagrindinį stabdžių cilindrą.
 • Tikrinkite ratų suvedimą. Važiuodami paleiskite vairą. Jei automobilį pradeda traukti į šoną, tikriausiai neatliktas ratų suvedimas.
 • Dūmingumas. Važiuokite pakankamai nemažu greičiu, atleiskite greičio pedalą kelioms sekundėms ir nuspauskite iki galo. Jei matote mėlynų dūmų debesį, automobilis degina tepalą. Šis požymis išduoda apie variklio problemas.
 • Pavažiuokite nelygiu keliu. Patikrinkite automobilio važiuoklę. Jei girdite dunksėjimus arba visu stuburu jaučiate duobes, turbūt laikas keisti amortizatorius.
 • Klausykitės. Tarškėjimas, barškėjimas – problema, kuri ilgainiui įkyrės. Aišku, tai įmanoma suremontuoti, bet ar verta gaišti laiką ir pinigus?

One thought on “Iš kur pirkti naudotą automobilį ir kaip įsigyti ne griuveną?

 1. Jonas

  Pateikti tikrai geri būdai, kad nenusipirkti blogo automobilio. Svarbiausia nuvažiuoti į servisą patikrinimui, kad viską patikrintų su diagnostikos įranga ir padaryti bandomąjį važiavimą.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pasiūlyk automobilį VISIEMS supirkėjams

          Nori parduoti GREITAI ir už GERĄ kainą?

'; ?>